Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanzania - pogoda i klimat

Tanzania leży w strefie klimatu podrównikowego. Wyróżnia się tutaj porę suchą i deszczową. Ta pierwsza trwa od czerwca do września lub października, a druga od listopada do kwietnia i występują  w tym okresie dość równomierne opady deszczu.
 
Jeśli planujemy pobyt na wybrzeżu, najlepiej przylecieć do Tanzanii między czerwcem a wrześniem. W tym czasie prawie w ogóle nie występują opady, a morska bryza łagodzi wysokie temperatury. Przez cały rok termometry wskazują od 27 do 32  st. C na Zanzibarze, a w Dar-es Salam od 29 do 31 st. C. Natomiast temperatura wody w ocenia nigdy nie spada poniżej 25 st. C. Wyprawę na Kilimandżaro warto zaplanować na styczeń, luty lub wrzesień. W okresie wakacyjnym na dużych wysokościach będzie zimno.
 
We wnętrzu kraju, średnia suma opadów w ciągu roku wynosi ok. 500 mm. Na wybrzeżu i w okolicach jezior od 900 do 1400 mm rocznie, a na wyspach ok. 1700 mm. W rejonach wyższych partii gór, gdzie jest wilgotno, ilości opadów rocznych dochodzą nawet do 2000 mm. 
 
Aktualną pogodę w stolicy Tanzanii możesz sprawdzić poniżej:

 

Popularne miasta: