Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny w Tanzanii

Obowiązującą walutą w Tanzanii jest szyling tanzański (TZS). Jednak powszechne jest również płacenie dolarami o nowym wzorze (po 2000 roku). Starsze banknoty mogą zostać nieprzyjęte. Pieniądze najlepiej wymieniać w legalnych kantorach i bankach.  
 
Za bochenek chleba, litr mleka czy puszkę piwa zapłacimy ok. 1,20 USD. Półtoralitrowa butelka wody mineralnej kosztuje 0,90 USD. Za posiłek w niedrogiej restauracji zapłacimy ok. 9 USD. Natomiast jednorazowy bilet na środki lokalnego transportu kosztuje 0,24 USD. 
 
W Tanzanii znajdziemy kilka ciekawych miejsc, w których warto zrobić zakupy. Na Old Market w Stone Town, nabędziemy świeże warzywa, owoce, ryż, pieczywo i inne produkty. Na obrzeżach miasta Zanzibar znajduje się Mwana Kwerekwe, czyli wielki targ. Można kupić tutaj towary spożywcze, owoce i warzywa, sprzęt użytku domowego i żywe zwierzęta, których uboju należy dokonać samemu. Pamiątkami, które warto przywieźć do kraju są kangi (chusty), maty plecione, bębny, rzeźbione figurki, olejki aromatyczne i biżuterię. Dokonując zakupów należy pamiętać, że Europejczycy są uznawani w Tanzanii za bogaczy, więc podczas targowania schodzą z ceny wyjściowej maksymalnie o 15%. 
Popularne miasta: