Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Rumunii

Wczasy

Rumunia jest wyjątkowo atrakcyjnym i interesującym krajem. Wśród osób odwiedzających to miejsce, zdecydowanie największą popularnością cieszą się 5,7,8 lub 9-dniowe wycieczki objazdowe. Turyści bardzo chętnie podróżują śladami hrabiego Drakuli. Cena tego typu wycieczek waha się od 1 000 do 2 000 złotych.

Jeżeli planujemy wypoczynek w jednym z kurortów morskich z własnym dojazdem, to za tygodniowy pobyt zapłacimy ok. 1 000 złotych. Decydując się na lot samolotem koszt wczasów wzrasta do ok. 1 800 złotych. W cenę wszystkich wymienionych wycieczek wliczone są z reguły śniadania oraz obiadokolacje. Hotele w Rumunii są najczęściej 3 lub 4-gwiazdkowe. Jednak podczas wycieczek objazdowych najczęściej będziemy zakwaterowani w obiektach 3-gwiazdkowych.  

Plaże

Turyści odwiedzający Rumunię w poszukiwaniu słońca, ciepłego Morza Czarnego i pięknych plaż nie będą rozczarowani. Najpopularniejszymi plażami tego kraju są te położone w Mamai. Charakteryzują się wyjątkową czystością i są piaszczyste. W okresie letnim temperatura morza wynosi ok. 26 stopni. Osoby ceniące aktywny wypoczynek mogą uprawiać tutaj różne sporty wodne. Na plażach znajdują się chroniące przed słońcem słomkowe parasole, a wiele knajpek w okolicy oferuje zimne drinki. W razie potrzeby zawsze można wypożyczyć dodatkowe parasole, leżaki oraz parawany. Na deptaku ciągnącym się wzdłuż wybrzeża można skosztować pysznego obiadu w niewygórowanej cenie.

Kolejną cieszącą się popularnością plażą jest ta w Continesti. Na tej długiej, piaszczystej plaży, w odległości około 100 metrów od brzegu, znajduje się połowicznie zatopiony przerdzewiały wrak greckiego statku "Evangelia". Osoby ceniące spokój powinny odwiedzić plażę w Vama Veche. Miejscowość ta nie jest kurortem i idealnie nadaje się na wczasy rodzinne. Tłoczno jest tutaj tylko w sierpniu, podczas festiwalu muzycznego Stufstock. Dzika i piaszczysta plaża nie przypomina tej w Mamai.

Popularne miasta: