Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Oslo

Informacje ogólne
W okolicy Oslo znajdują się 3 lotniska. Pierwszym z nich jest największy międzynarodowy port lotniczy w Norwegii, czyli Oslo Airport (OSL, Oslo-Gardermoen). Jest on usytuowany około 48 km na północ od centrum miasta. Rocznie obsługuje 21 milionów pasażerów. Posiada dwie równoległe drogi startowe. Loty obsługiwane są tu przez 36 przewoźników, 11 linii Cargo oraz linie czarterowe.

Drugim lotniskiem stolicy Norwegii jest Moss Rygge Airport (RYG). Ten międzynarodowy port lotniczy leży około 66 km od centrum Oslo, w odległości około 13 km od miasta Moss. Rocznie obsługuje on około półtora milionów pasażerów. Latają tu tanie linie lotnicze: krajowe Danish Air Transport oferujące połączenia do Bergen, Stavanger i Trondheim oraz  Ryanair (loty międzynarodowe, między innymi do Warszawy, Krakowa, Wrocławia czy Poznania).

Trzecie ważne lotnisko Oslo to Sandefjord-Torp Airport (TRF). Jest to międzynarodowy port lotniczy znajdujący się około 120 km na południe od centrum miasta. Rocznie obsługuje ono ponad półtora miliona pasażerów. Lotnisko oferuje bezpośrednie połączenia z większymi miastami europejskimi.

Transfer z lotnisk
Z lotniska Oslo Airport można dostać się do centrum miasta taksówką (koszt około 580 NOK), samochodem autostradą E6 (wynajem kosztuje ok. 1000 NOK za dzień), pociągiem linii Airport Express Train (ok. 160 NOK) lub autobusem Airport Express Bus. W zależności od środka lokomocji dojazd może zająć od 20 do 40 minut.

Z lotniska Moss Rygge można dojechać do centrum miasta jedną z linii pociągów Norges Statsbaner. Na dworzec kolejowy oddalony 4 km przyjezdnych dowożą bezpłatne autobusy. Bezpośredni dojazd do centrum Oslo oferują autobusy Rygge Ekspressen oraz TIMEkspressen. Istniej również możliwość skorzystania z oferty wypożyczalni samochodów lub taksówki.

Z portu lotniczego Sandefjord-Torp Airport można dojechać do centrum liniami autobusowymi Torp-Expressen za około 150 NOK. Przejazd trwa około 2 godzin.

Połączenia z Polski
Bezpośrednie loty z Polski do Oslo obsługują linie lotnicze takie, jak SAS, Norwegian, Wizz Air, Ryanair, Air Shuttle. Najtańsze rejsy powietrzne do Oslo można odbyć w cenie już od około 40 zł. Średni czas lotu trwa około 2 godzin. Przeloty organizowane są z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Katowic i Szczecina.

Popularne miasta: