Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hotele i noclegi w Oslo

Oslo posiada bardzo dobrze rozbudowaną i nowoczesną bazę noclegową. Można tu znaleźć zarówno ekskluzywne hotele, domki do wynajęcia, kwatery prywatne, jak i schroniska i hostele.

Hotele
Najdroższe są oczywiście noclegi w hotelach. W stolicy Norwegii znajduje się ponad 50 hoteli. W tym wypadku trzeba się jednak liczyć z wydatkiem rzędu od około 400 zł do ponad 1000 zł. Jedne z droższych hoteli to The Thief (1231 zł za nocleg w dwuosobowym pokoju), Hotel Continental (1064 zł), First Hotel Grims Grenka (938 zł) czy Grand Hotel (ponad 800 zł za noc).

Hostele i schroniska
W hostelach i schroniskach znajdziemy nieco mniej komfortowe warunki. Jeśli jednak wystarczy nam łóżko w zbiorowym pokoju z dostępem do łazienki z ciepłą wodą, możemy je znaleźć w cenie od 220 zł (Anker Hostel) do około 400 zł za noc (Oslo Vandrerhejm Central). W koszt noclegu wlicza się śniadanie.

Pola kempingowe
W okresie letnim dobrym rozwiązaniem może być również zakwaterowanie na dostępnych w Oslo polach kempingowych. W tym wypadku trzeba jednak wziąć pod uwagę dodatkowe opłaty, np. za prysznic. Najbardziej znane kempingi to Ekeberg Camping czy Oslo Fjordcamping. Niektóre z nich, jak Bogstad Camping są czynne przez cały rok. Miejsce na polu namiotowym w sezonie to koszt około 300 koron za dobę.

Kwatery prywatne
Informacje o pokojach do wynajęcia w Oslo można znaleźć w Internecie pod adresami: www.finn.no, www.zett.no, www.hybel.no, www.htl.no, www.obos.no i www.bolignorge.no. W dostępnych wyszukiwarkach należy wpisać hasło „bolig til leie”. Za pokój trzeba zapłacić średnio 3000 koron miesięcznie.

Popularne miasta: