Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Nicei

Kiedy warto jechać
Dla wielbicieli wodnych szaleństw oraz blichtru kurortowych rozrywek najlepszym okresem na wakacje w Nicei będzie lipiec i pierwsza połowa sierpnia – dni są wtedy najdłuższe, temperatury najwyższe, a ulice pełne słońca i turystów z całego świata. Na świetną pogodę możemy liczyć również w maju i czerwcu, a przyjemnym czasem na wypoczynek w nieco bardziej kameralnej atmosferze jest wrzesień z temperaturami przekraczającymi zwykle 20 stopni Celsjusza. Aby w spokoju zwiedzić najcenniejsze galerie sztuki do Nicei warto przyjechać zimą – w lutym z pewnością zastaniemy tu znacznie przyjemniejsze temperatury, niż w Polsce, a ceny noclegów schodzą do bardzo rozsądnego poziomu – dwuosobowy pokój w centrum miasta wynajmiemy już za 35-40 EUR.
 
W pobliżu centrum Nicei znajduje się ponad dwadzieścia pięknych, wypełnionych jasnym piaskiem plaż, w większości zaopatrzonych w doskonałe zaplecze rekreacyjne i gastronomiczne. Najpopularniejszą z nich jest Ponchettes Plage biegnąca równolegle do Quai des États-Unis, aby uniknąć tłoku warto jednak udać się na sąsiednią Opéra Plage, czy też na jedno z kąpielisk położonych dalej na zachód, przy Promenade des Anglais: Lido Plage, Blue Plage, czy Florida Plage.
 
Wycieczki, wczasy
Aby stosunkowo tanio zorganizować kilkudniowy wypad do Nicei poza sezonem warto poświęcić odrobinę czasu i na własną rękę poszukać ciekawych kombinacji lotów i hoteli. W sezonie turystycznym trudno jednak liczyć na okazyjne ceny przelotów, czy niedrogie miejsca noclegowe, toteż o ile chcielibyśmy spędzić w stolicy Lazurowego Wybrzeża dłuższe wczasy, warto zdać się na bogatą ofertę biur podróży z wygodnymi (bo bezpośrednimi) lotami czarterowymi do samej Nicei i szeroką gamą hoteli – od ekonomicznych po te najbardziej luksusowe, odpowiadające standardom najbardziej wymagającej klienteli. 
 
Oferty i ceny
W niemal każdym biurze podróży wysyłającym turystów do Francji natkniemy się na oferty wycieczek objazdowych po najpiękniejszych zakątkach Lazurowego Wybrzeża, w których planie nie mogło zabraknąć Nicei – postój w stołecznym mieście Riwiery trwa 1-2 dni i jest to zwykle czas poświęcony na zwiedzanie zabytkowej Starówki (Vieux Nice), spacer Promenadą Anglików oraz wizytę w galeriach sztuki. Podobne wypady organizuje m.in. biuro podróży Itaka, a ich koszt to ok. 2,5-3,5 tys. za tygodniowy pobyt. Oferty dłuższych, dwutygodniowych wczasów znajdziemy w katalogach takich touroperatorów, jak Rainbow Tours, Neckermann, czy Tui, a ich ceny zaczynają się zwykle od 3,5 tys. zł. Za wypoczynek w luksusowym resorcie w okolicach Nicei będziemy musieli zapłacić nawet 5-6 tys. zł. 
 
Popularne miasta: