Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Nicei

Lotniska
Port lotniczy Aéroport Nice Côte d'Azur jest trzecim co do ilości obsługiwanych pasażerów lotniskiem Francji – wyprzedzają go jedynie lotniska paryskie. Jest ulokowany 7 km na zachód od Nicei, a z centrum miasta łączy go kilka ekspresowych linii autobusowych odjeżdżających bezpośrednio spod terminala międzynarodowego: możemy nimi dotrzeć m.in. na dworzec kolejowy Gare de Nice Ville lub dworzec autobusowy Nice Riquier, zaś koszt transferu to 6 EUR od osoby; istnieje również możliwość skorzystania z podmiejskiej linii autobusowej, której przystanek znajduje się w okolicach Terminala 1, częstotliwość połączeń jest jednak nieco mniejsza, a czas podróży nieco większy niż w przypadku ekspresowych autokarów. 
 
Połączenia z Polski
Polacy nie mają obecnie do dyspozycji bezpośrednich połączeń lotniczych z Niceą, ze względu na bardzo dobrze funkcjonujące we Francji loty krajowe możemy jednak stosunkowo łatwo i szybko przedostać się na Lazurowe Wybrzeże z Paryża, dokąd codziennie z każdego większego lotniska w Polsce (z Warszawy, Katowic, Gdańska, Krakowa, czy Wrocławia) do francuskiej stolicy odlatuje przynajmniej jeden samolot. Na zorganizowanie wygodnego transferu możemy liczyć zaopatrując się w bilety u takich przewoźników, jak Lot, Air France, Lufthansa, czy KLM – przesiadki odbywają się zwykle w Paryżu, ale możemy podróżować również przez Berlin, czy Amsterdam; ceny transferów w obie strony wahają się zwykle pomiędzy 650 zł a 1,000 zł.
 
Tanie loty
Przelot do Nicei możemy zorganizować nieco taniej na własną rękę korzystając z oferty tanich przewoźników: liniami Wizz Air dostaniemy się na jedno z paryskich lotnisk z Warszawy, Katowic, Wrocławia i Gdańska, zaś połączenie z Krakowa obsługują linie Ryan Air. Poza sezonem wakacyjnym tani przewoźnicy nie oferują co prawda połączeń między Paryżem a Lazurowym Wybrzeżem, lot krajowy we Francji możemy jednak wykupić za stosunkowo niewielką kwotę w Air France lub Lufthansie. Przy odrobinie szczęścia, rezerwując odpowiednio wcześniej lub trafiając na dobrą ofertę promocyjną, koszty podobnej podróży w jedną stronę mogą zamknąć się w 200 zł. 
Popularne miasta: