Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hotele i noclegi w Nicei

Ceny
Na bazę hotelową Nicei składa się ponad 2000 obiektów o rozmaitym standardzie, toteż znajdzie się tutaj coś na każdą kieszeń i każde gusta. Ceny – jak na Lazurowe Wybrzeże – wyglądają bardzo atrakcyjnie, dwuosobowy pokój w średniej klasy hotelu w centrum miasta (w okolicach dworca Gare de Nice Ville lub Promenade des Anglais) możemy wynająć już za ok. 40-55 EUR (rzecz absolutnie niemożliwa w Marsylii, Cannes, czy Monaco). W pensjonatach oddalonych od centrum za pokoje w bardzo podobnym standardzie zapłacimy nawet o połowę mniej, zaś zdecydowanie najtaniej wypadają noclegi na kempingach, gdzie wynajęcie domku letniskowego dla 6 osób to koszt 60-80 EUR za dobę. Pokoje dwuosobowe w luksusowych hotelach skupionych wzdłuż Zatoki Aniołów poza sezonem wynajmiemy za ok. 200-250 EUR, a nawet w najgorętszym, wakacyjnym okresie ich ceny rzadko przekraczają 300 EUR.
 
Godne polecenia
Najczęściej polecanym przez turystów hotelem Nicei jest trzygwiazdkowy Cronstadt, przyciągający wymarzoną lokalizacją (znajduje się w jednej z przecznic Promenade des Anglais, naprzeciw parku z gmachem Musée Masséna) oraz znakomitą relacją ceny do jakości proponowanych tu usług. Spośród innych obiektów rozrzuconych wzdłuż Promenady świetnymi opiniami cieszą się również luksusowe rezydencje, jak Hôtel La Pérouse, Hotel Negresco, czy Hôtel West End, choć zainteresowanie gości coraz częściej wzbudzają raczej apartamenty rozrzucone na Wzgórzu Zamkowym lub w Vieux Niece.
 
Kwatery prywatne
Oferta wynajmu prywatnych mieszkań w Nicei znacznie poszerzyła się na przestrzeni ostatnich lat i nadal ciąży ku zdecydowanej ekspansji z powodu lawinowego wzrostu zainteresowania, jaki ten typ zakwaterowania budzi w odwiedzających miasto turystach. Ów proces nie dziwi o ile przyjrzymy się cenom podobnych noclegów – wygodne mieszkanie dla 3-4 osób w dzielnicach Vieux Nice, Centre Ville, czy Gambetta wynajmiemy już za 100-150 EUR za dobę. Sporą popularnością cieszą się również domki letniskowe rozrzucone wzdłuż zachodniego wybrzeża Nicei, podnajmowane częściowo lub w całości przez właścicieli – za stosunkowo niewielką cenę możemy liczyć na bliskość kameralnych plaż, wspaniały widok z zacisznego tarasu, a nierzadko również na specjały prowansalskiej kuchni przyrządzane przez gospodarzy wedle tradycyjnych receptur.
 
Popularne miasta: