Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nicea - pogoda i klimat

Klimat 
Nicea znajduje się w strefie klimatu podzwrotnikowego o wyjątkowo łagodnej i przyjemnej odmianie śródziemnomorskiej. Cechują ją stosunkowo wysokie średnie temperatury roczne o niewielkich amplitudach – zarówno mroźne, jak i upalne dni są tu rzadkością. Ilość dni słonecznych dochodzi tu do 320 w roku, a opady deszczu występują głównie w czasie krótkiej wiosny, na przełomie marca i kwietnia. 
 
Pogoda
Nicejskie lato trwa przez większą część roku, prawdziwie letnie temperatury – ze średnimi wartościami powyżej 20 stopni Celsjusza – pojawiają się tu bowiem już na przełomie kwietnia i maja, trwając nierzadko do początków listopada. Deszcz pojawia się w tym okresie rzadko, a kulminację pięknej pogody stanowi zwykle lipiec z 100% dni słonecznych i temperaturami w okolicach 27 stopni Celsjusza. Najlepszym czasem na morskie kąpiele jest natomiast przełom sierpnia i września, gdy nagrzane słońcem śródziemnomorskie fale osiągają temperaturę ok. 24 stopni Celsjusza. Zima jest krótka i łagodna – trwa zwykle od grudnia do lutego, a jej średnie temperatury rzadko spadają poniżej 10 stopni Celsjusza. Nie jest to co prawda najdoskonalszy czas na plażowanie, aura sprzyja jednak spacerom po mieście i wizytom w nadbrzeżnych tawernach, które w Nicei działają prężnie przez cały rok. 
 
Popularne miasta: