Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Kenii

Plaże
Kenijskie plaże są rozległe i piaszczyste. Bardzo często można spotkać na nich lokalnych rybaków łowiących w lagunach małże oraz skorupiaki. Na wybrzeżu jest bardzo ciepło przez cały rok, dlatego można tutaj nurkować bez kombinezonu. Najpopularniejszymi bazami nurkowymi są Malindi i Watamu, który jest narodowym parkiem nadmorskim, przepełnionym tropikalnymi plażami. 
 
Na południe od Mombasy znajduje się Diani Beach. Biały piasek, kokosowe palmy, ogrody koralowe i pobliskie kurorty kuszą turystów, którzy chętnie wykupują wakacje w Kenii z opcją all inclusive. Drugą piękną plażą jest Bamburi Beach, która znajduje się na północnym wybrzeżu. Miłośnicy sportów wodnych, przejażdżek wielbłądem i dobrej zabawy, którzy trafią w te okolice na pewno nie będą mogli narzekać na nudę. 
 
Wycieczki
Podróż do Kenii jest kosztownym przedsięwzięciem. Dużą popularnością cieszy się wycieczka objazdowa obejmująca Kenię, Tanzanię i Zanzibar. Przewidziany czas trwania to 15 dni, a średni koszt ok. 17 tysięcy złotych. W programie wyjazdu zaplanowane jest zwiedzanie m.in. Nairobi, Rezerwatu Masai Mara, Parku Narodowego Jeziora Nakuru, Arushy, Rezerwatu Ngorongoro Parku Narodowego Serengeti, Parku Narodowego Jeziora Manyara i Zanzibaru. Cena wycieczki obejmuje przeloty, transfery, transport wewnętrzny, noclegi w hotelach 4 i 5-gwiazdkowych, wyżywienie, opiekę pilota oraz ubezpieczenia. Jeśli zdecydujemy się na tego typy objazd powinniśmy pamiętać o obowiązkowym szczepieniu przeciw żółtej gorączce, które musi być odnotowane w międzynarodowej książeczce szczepień. 
 
Wczasy
Turyści, którzy przylatują do Kenii najchętniej zatrzymują się na Wybrzeżu Mombasy - w Diani Beach lub Mombasie bądź na Wybrzeżu Malindi – w Watamu. Za 7-dniowy pobyt w obiektach 4 lub 5-gwiazdkowych zapłacimy od 4 do 8 tysięcy złotych. Chcąc wykorzystać w pełni wakacje, warto skorzystać z wycieczek fakultatywnych lub samodzielnie wybrać się m.in. na wyspę Wasini, wyspę Funzi, do Parku Narodowego Tsavo, Rezerwatu Shimba Hills czy Malindi.  
Popularne miasta: