Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny w Kenii

Obowiązującą walutą w Kenii jest szyling kenijski (KES). Tutejsze jedzenie jest bardzo tanie. Za trzydaniowy obiad, dla dwóch osób, w dobrej restauracji zapłacimy 2500 KES, Półtoralitrowa butelka wody mineralnej w sklepie kosztuje ok. 100 KSH, a piwo w puszce ok. 132 KSH. Za bilet na lokalny transport zapłacimy 50 KSH. Warto skorzystać również z miejscowych taksówek. Stawka za każdy przejechany kilometr wynosi 200 KSH. 
 
Z Kenii trzeba przywieźć piękne pamiątki, które można nabyć praktycznie wszędzie - w sklepach, na straganach czy bazarach. Można targować się ze sprzedawcami i obniżyć ceny nawet o 50%. Turyści najchętniej kupują rzeźby z drewna hebanowego, serwetniki, misy, dzidy, tarcze, masajską biżuterię, kamienie steatyty, posążki plemienia Makonde, popielniczki, szachy, wyroby z malachitu. Dużą popularnością cieszą się również wyroby koszykarskie, tj. zestawy ubrań na safari i hełmy tropikalne. Należy jednak pamiętać, o zakazie wywozu motyli, korali, skór dzikich zwierząt, muszli oraz wyrobów z włosia i kości słoni.
Popularne miasta: