Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kenia – zdrowie i szczepienia

Nie ma żadnych obowiązkowych szczepień przed wyjazdem do Kenii. Jednak lekarze zalecają zaszczepić się przeciw żółtej febrze, tyfusowi, tężcowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, polio i wściekliźnie. Można to zrobić w Wojewódzkich Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych jest dość droga.  
 
Jeśli chcemy uniknąć niemiłych niespodzianek, podczas wyjazdu musimy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Nie wolno pić wody z kranu bądź studni, a wszystkie owoce i warzywa przed spożyciem, trzeba bardzo dokładnie umyć. Należy unikać również długiego przechowywania żywności. Butelkowana woda, która znajduje się w hotelowych łazienkach służy tylko i wyłącznie do mycia zębów. Gdy pojawią się problemy żołądkowe trzeba pić dużo czarnej, bardzo słodkiej herbaty i zażyć węgiel. Podczas kompletowania apteczki, powinniśmy pamiętać o środkach antyseptycznych, ponieważ skutki skaleczeń mogą być bardzo poważne. Wynika z faktu, że w Kenii odnotowuje się liczne zachorowania na HIV i AIDS. Ponadto, warto zakupić również tabletki profilaktyczne przeciwko malarii. 
Popularne miasta: