Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kenia - pogoda i klimat

W Kenii czekają nas różne warunki klimatyczne. Wybrzeże jest strefą gorącą i wilgotną jednocześnie. W górach, na wyżynach oraz w centralnej i zachodniej części kraju panuje przyjemny i ciepły klimat. Natomiast północne tereny są upalne i pustynne. W Kenii występują dwie pory deszczowe, które trwają od marca do maja oraz od listopada do grudnia. Nazywa się je porami „deszczu fasolowego” oraz „deszczu prosowego”.  
 
Do Kenii najlepiej przyjechać, gdy w Polsce trwa zima, czyli w okresie od stycznia do marca. W tym czasie temperatury w Kenii utrzymują się na stałym poziomie i wynoszą około 33 st. C, a słońce świeci na niebie przez ok. 9 godzin. Jeśli chodzi o dni deszczowe, to jest ich bardzo mało, maksymalnie trzy w miesiącu. 
 
Plażowanie może się nie udać podczas pory deszczowej, która trwa od kwietnia do lipca. Planując urlop, lepiej zdecydować się na przyjazd do Kenii w sierpniu lub wrześniu, ponieważ w tym okresie temperatura powietrza wynosi 29  st. C, a temperatura wody dochodzi do 25 st. C.
 
Aktualną pogodę w stolicy Kenii możesz sprawdzić poniżej:
Popularne miasta: