Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kanada – zabytki i atrakcje

Zabytki
Będąc w Kanadzie warto zwiedzić większe miasta, takie jak Ontario, Victoria, Quebec, Montreal czy Toronto. Są to nie tylko prężnie rozwijające się ośrodki miejskie, ale miejsca urzekające zabytkową architekturą. Pozostałości wioski wikingów można podziwiać w Narodowym Parku Historycznym L'Anse aux Meadows. Warto wybrać się do wsi rybackiej Lunenburg, która zachwyca brytyjską architekturą kolonialną w Ameryce Północnej. W Red Bay znajduje się baskijska stacja wielorybnicza. Warto także wspomnieć o
ciekawym stanowisku archeologicznym o nazwie „Urwisko Bizonów”.
 
Atrakcje
Istnieje tam możliwość skorzystania z wielu atrakcji, które są dostępne w niewielu miejscach na świecie. Kanada to przede wszystkim kraj, w którym można podziwiać dziką przyrodę. Warto wybrać się na obserwację wielorybów z łodzi, niedźwiedzi polarnych czy ptaków (m. in. pingwinów). Osobom poszukującym ekstremalnych wrażeń można polecić podziwianie zorzy polarnej oraz wycieczkę do Gór Lodowych na Oceanie Arktycznym.
 
Ciekawe miejsca
Trudno wyobrazić sobie pobyt w tym kraju bez wyprawy nad wodospad Niagara. Do wartych zobaczenia miejsc należą Wyspa Księcia Edwarda z pięknymi piaszczystymi plażami i domem Ani z Zielonego Wzgórza, Haida Gwaii (archipelag 200 wysp z unikatową florą, fauną i kulturą obszarów wiejskich), Icefields Parkway (230-kilometrowa droga z Lake Louis do Jasper biegnąca przez środek Gór Skalistych.), Zatoka Fundy, Canadian Wilderness (dziewicze tereny Kanady), parki narodowe (Jasper oraz Banff National Park w Górach Skalistych, Wells Gray, Pacific Rim National Park). Kanada to także atrakcyjne turystycznie miasta. Warto zwiedzić większe metropolie (Ontario, Quebec, Montreal, Toronto) i małe miasteczka. Do tych ostatnich należą Dawson City (znane z największej na świecie gorączki złota w XIX wieku) oraz wioska rybacka Lunenburg (brytyjska architektura kolonialna w Ameryce Północnej).
Popularne miasta: