Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kanada – pogoda i klimat

Klimat

Na terenie terytorium Kanady występują trzy strefy klimatyczne. W większej części kraju odczuwalny jest wpływa klimatu umiarkowanego. Z klimatem subpolarnym mamy do czynienia na północy Kanady. Klimat polarny jest typowy dla niewielkiego terytorium, obejmującego fragmenty północnej części Kanady oraz Archipelagu Arktycznego. Na klimat w Kanadzie mają wpływ masy powietrza (ciepły Prąd Północnopacyficzny i zimny Prąd Labradorski) oraz przebieg wysokich łańcuchów górskich. Czynnikiem o mniejszym znaczeniu jest szerokość geograficzna. Klimat Kanady charakteryzuje się ekstremami termicznymi. 

Pogoda

Opady zimowe w Kanadzie występują pod postacią śniegu na niemal całej powierzchni. Wyjątek stanowi wybrzeże Pacyfiku, gdzie częściej pada deszcz, a opady śniegu występują w górach. Latem na niemal całej powierzchni kraju pada deszcz. Jedynie na Archipelagu Arktycznym częściej występują opady śniegu. Generalnie na lepszą pogodę można liczyć na wybrzeżach. Do Kanady najlepiej pojechać pomiędzy połową maja a połową października.

Aktualną pogodę w Kanadzie można sprawdzić poniżej

Popularne miasta: