Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Chorwacji

Wycieczki
Wycieczki objazdowe po Chorwacji cieszą się równie dużą popularnością jak typowy wypoczynek. Biura podróży proponują w tym zakresie szeroki zakres usług: od odwiedzenia całych Bakanach, przez zwiedzanie Chorwacji po opcje łączące turystykę objazdową z plażowaniem. Dziesięciodniowa wycieczka po Bałkanach to koszt około 1800 zł, objazd wybrzeża dalmatyńskiego z Dubrownikiem, Splitem, Jeziorami Plitwickimi oraz Parkiem Narodowym Krka osiąga podobne ceny. Dwutygodniowy wyjazd (tydzień wypoczynku i tydzień zwiedzania) to natomiast wydatek rzędu 2200 – 3400 zł.

Wczasy
Największa grupa ofert biur podróży dotyczy wczasów na chorwackim wybrzeżu. Ceny tygodniowego wypoczynku są zróżnicowane w zależności od standardu hotelu oraz miejsca pobytu. Koszty wahają się mniej więcej w granicach od 1400 do blisko 3000 zł za tydzień. Najbardziej popularne kurorty mieszczą się w Dubrowniku, na Korculi, na Kastelanskiej Riwierze czy w Zadarze.

Plaże
Wśród najpiękniejszych plaż Chorwacji można wymienić Zlatni Rat na wyspie Brac. Jest to plaża żwirowa, ulubione miejsce windsurferów o niepowtarzalnych widokach. Warto odwiedzić także czystą i piaszczystą Paradise Beach na wyspie Rab, Slanica Beach w miejscowości Murter czy Moscenicka Draga w Opatiji. Na wyspie Pag mieści się z kolei malownicza Zrce Beach w okolicy Novalji. Można ją polecić szczególnie osobom lubiącym gwarne kafejki i plażowe bary. Skaliste i kamienne wybrzeża posiada natomiast archipelag Kornati.

Popularne miasta: