Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Białoruś – wymagane dokumenty

Aby wjechać na terytorium Białorusi, niezbędę jest wyrobienie wizy. Oprócz tego należy przedłożyć dodatkowe dokumenty w konsulacie, w zależności od rodzaju wizy. Niezbędnym dokumentem jest paszport ważny minimum trzy miesiące, licząc od daty zakończenia terminu ważności wizy na wjazd na Białoruś. Paszport powinien mieć przynajmniej dwie czyste strony. Nie należy zapominać o aktualnej fotografii. Powinna być wykonana nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku wizowego. Zdjęcie powinno być kolorowe na jasnym tle o wymiarach 3 x 4 cm. Twarz powinna zajmować 70-80% fotografii, zwrócona prosto, z zamkniętymi ustami i bez nakrycia głowy. Dodatkowo należy posiadać aktualne ubezpieczenie. Jeśli aktualnie nie posiadamy, to należy złożyć stosowny wniosek o jego wyrobienie przed wjazdem do Białorusi. 
 
Istnieją trzy rodzaje wiz: 
- wiza tranzytowa (Typ B) – stosowana do tranzytowego przejazdu przez terytorium Białorusi. Wydawana jest na okres mniej niż jeden rok, obowiązuje w ciągu dwóch dni od dnia wjazdu na terytorium Białorusi. Posiadając wizę tranzytową należy wyjechać z kraju nie później niż po dwóch dniach od daty wjazdu. 
- wiza krótkoterminowa (Typ C) – okres ważności wizy trwa 90 dni. Wydawana jest studentom, a także w celach turystycznych i biznesowych. 
- wiza długoterminowa – wydawana osobom, które planują przebywać na terenie Białorusi dłużej niż 90 dni. Okres ważności wizy trwa rok. Nie wszyscy mogą ubiegać się o wizę długoterminową. Wydawana jest najczęściej osobom prowadzącym handel na Białorusi oraz dziennikarzom. 
Popularne miasta: