Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ukraina – wymagane dokumenty

Obywatele Rzeczpospolitej Polskiej mogą przekraczać wjeżdżać na terytorium Ukrainy na podstawie ważnego paszportu. Nie ma konieczności posiadania wizy wjazdowej. Na granicy Ukrainy zostaje wydany dokument migracyjny, który upoważnia do przebywania na Ukrainie do 90 dni. Należy przechowywać ten dokument do momentu opuszczenia kraju – w przeciwnym wypadku możemy zapłacić karę do 100 UAH. Jeśli planujemy pozostać dłużej niż 90 dni, wówczas należy ubiegać się o wizę pobytową lub pobyt czasowy – wszelkie formalności musimy załatwić w Oddziale Wiz i Rejestracji odpowiednim do miejsca pobytu na Ukrainie.  

Ze względu na bardzo zły stan sanitarny panujący na Ukrainie, zalecane są szczepienia przeciw żółtaczce. Nie należy pić wody bezpośrednio z kraju. Warto również zabrać ze soba leki na żołądek. Przekraczając granicę należy również wykupić ubezpieczenie zdrowotne – formalności te załatwia na granicy Państwowa Asekuracyjna Spółka Akcyjna Ukrainmedstrach. 
Popularne miasta: