Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ukraina – zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki
Wiele cennych ukraińskich zabytków możemy podziwiać w stolicy Podola – we Lwowie. Słynie on z zabytkowej architektury, jak Katedra Łacińska, Katedra Ormiańska oraz Sobór świętego Jura. Ponadto można tu podziwiać Rynek z zabytkowym Ratuszem, wiele kościołów barokowych i renesansowych oraz słynny Uniwersytet Lwowski.

Innym ważnym miastem tego regionu jest Kamieniec Podolski nad Jarem Smotrycza. Co więcej, nieodłącznie związane z polską historią są zamek w Zbarażu i Krzemieniec, miasto Juliusza Słowackiego. W Kijowie zachwycają z kolei Sobór Sofijski, Złota Brama oraz Ławra Pieczierska.

Ciekawe miejsca
Wśród ciekawych miejsc koniecznie trzeba wymienić Huculszczyznę w Karpatach. Głównym ośrodkiem Hucułów jest Żabie nad Czeremoszem. Mamy tu niepowtarzalną okazję do poznania bogatej kultury ukraińskich górali. Warto również odwiedzić rejon Naddniestrza oraz wybrzeże Morza Czarnego z Odessą i Krymem. Zachwycają tu naturalne słone jeziora, bezkresne stepy i limany. Ponadto rejon obfituje w ślady po chanach krymskich, jak Bachczysaraj.

Inne atrakcje turystyczne Ukrainy to na przykład uzdrowisko Truskawiec, Karpacki Park Narodowy czy ośrodki sportów zimowych: Sławsko i Worochta.

Wycieczki
Na Ukrainę można się oczywiście wybrać na własną rękę – samochodem, pociągiem lub samolotem. Z Warszawy do Kijowa kursuje bezpośredni pociąg w cenie około 200 zł za bilet. Ponadto linie Wizz Air oferują tanie bezpośrednie loty z Warszawy (za około 370 zł).

Jeśli chodzi o oferty biur podróży, kilkudniową wycieczkę objazdową na Ukrainę można wykupić za około 1000 zł. Oferty są zwykle uporządkowane tematycznie, np. szlakiem „Ogniem i mieczem”, Lwów i Krzemieniec (miasta ważne dla polskiej kultury) czy Huculszczyzna.

Popularne miasta: