Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Podróż przez Ukrainę

Ukraińskie drogi słyną w całej Europie z ich fatalnego stanu. Choć kraj doczekał się odważnych planów budowy setek kilometrów dróg ekspresowych i autostrad, większa część projektów pozostała jedynie na papierze. W rzeczywistości funkcjonuje tam jedynie kilka krótkich odcinków autostrad oraz tysiące kilometrów dróg znajdujących się w bardzo złym stanie.

Nie zmieniło tego nawet współorganizowane przez Ukrainę Euro 2012. Kraj zdecydował się postawić na transport lotniczy, który współcześnie prezentuje się bardzo dobrze. Pasażerskie lotniska cywilne znajdują się w większości dużych ośrodków miejskich, takich jak Kijów, Lwów, Donieck, Charków czy Odessa. Działa na nich wiele linii lotniczych, które umożliwiają przeloty międzynarodowe, ale także i wewnątrz kraju.

Zdecydowanie najpopularniejszym środkiem transportu między ukraińskimi miastami jest kolej. Na większości tras kursują pociągi, które można porównać z taborem znanym z zachodu Europy. Z tą jednak różnicą, że w przeliczeniu na naszą walutę, przejazd nimi jest wyjątkowo tani. To zdecydowanie najbardziej ekonomiczna i najwygodniejsza forma transportu w kraju naszych wschodnich sąsiadów.

Ukraina zdecydowanie stawia na transport zorganizowany. W zależności od zasobów finansowych, warto postawić właśnie na kolej lub transport lotniczy. Podróż samochodem nie należy bowiem do najszybszych, najprzyjemniejszych i zbyt bezpiecznych.

Każdy obywatel Unii Europejskiej podróżując po Ukrainie powinien mieć ze sobą dowód osobisty oraz paszport. Nie jest wymagana wiza turystyczna, jeśli nie zamierzamy pozostać na terytorium kraju dłużej, niż przez 90 dni.

Popularne miasta: