Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Sydney

Tanie loty, bilety
Polskę i Australię dzielą tysiące kilometrów i nie ma bezpośredniego połączenia pomiędzy tymi dwoma państwami. Na lot do Sydney składają się dwie przesiadki i trwa on ponad 20 godzin. Linie lotnicze, z których można skorzystać to: Quantas, Cathay Pacific, Qatar Airways oraz Etihad. Warto zakupić bilety na samolot dużo wcześniej przed planowaną podróżą, dzięki temu za podróż w dwie strony zapłacimy od 4 do 5 tysięcy złotych. Można je zakupić za pośrednictwem biur podróży lub bezpośrednio przez Internet. Druga opcja jest zdecydowanie bardziej korzystna, ponieważ jeżeli zarejestrujemy się do programu zbierania punktów, który jest przypisany danej linii lotniczej, otrzymamy kartę członkowską. Dzięki niej będziemy mogli brać udział w różnych konkursach i korzystać z proponowanych promocji.
 
Połączenia z Polski
Samoloty z Polski do Sydney odlatują z: Warszawy, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Katowic i Rzeszowa. Pierwsza przesiadka ma miejsce w jednym z miast europejskich np. Londynie, Amsterdamie, Frankfurcie czy Paryżu, a druga w Hongkongu, Singapurze, Bangkoku, Doha bądź Dubaju. Osoby planujące lot z Warszawy mogą skorzystać z usług linii lotniczych Qatar Airways z Dohy, które jako pierwsze w Polsce wprowadziły loty do Australii z jedną przesiadką. 
 
Port lotniczy Sydney jest położony ok. 9 km na południe od Sydney. Najszybszym środkiem transportu z lotniska są pociągi, które kursują od 5 rano do 1 w nocy, co 10 minut. Za podróż trwającą ok. 13 minut zapłacimy 12 dolarów. Z portu lotniczego do centrum dostaniemy się również busem Sydney Airporter. Bilet na ten rodzaj transportu kosztuje 13 dolarów. Alternatywą dla turystów mogą być również taksówki (koszt ok. 40 dolarów) lub wynajęcie samochodu. 
Popularne miasta: