Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny i zakupy w Sydney

Opinie dotyczące cen w Sydney są podzielone. Część osób uważa, że są porównywalne do tych obowiązujących w Krakowie lub Warszawie, a inni twierdzą, że jest drogo. Największa różnica jest pomiędzy następującymi produktami: nabiałem, mięsem, chlebem i niektórymi warzywami. Oficjalną walutą są dolary australijskie (AUD).
 
Za posiłek w niedrogiej restauracji zapłacimy ok. 15 AUD. Paczkę papierosów Malboro kupimy w markecie za 20 AUD. Za butelkę niegazowanej wody 1, 5 zapłacimy 2,12 AUD, a za 0,5 litra piwa ok. 5,46 AUD. Bochenek chleba kosztuje 2,83 AUD, natomiast 1 kg piersi z kurczaka ok. 10,44 AUD. Cena biletu na komunikację miejską wynosi 4 AUD. 
 
Zakupy spożywcze najlepiej robić w dużych sklepach, tj. Woolworths, Coles, Aldi, FoodWorks Franklins lub Spar. Tanie ubrania (w tym australijskie drizabony), owoce i warzywa można nabyć na wielkim targu Paddy's Haymarket. Jeśli chodzi o pamiątki, warto wybrać się na weekendowe targowiska w The Rocks. Można tutaj kupić interesujące ręcznie wykonane upominki. Turyści najchętniej zaopatrują się w: bumerangi, popielniczki, nasiona australijskich roślin, wina, miody kwiatowe, orzechy macadamia, ozdoby z opalami oraz rzeźby i wzorzyste koszule aborygeńskie. 
Popularne miasta: