Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Praca i zarobki w Sydney

Praca
Polacy planując wyjazd do Australii w celach zarobkowych, najczęściej wybierają Sydney, Melbourne i Adelaide. Osoby planujące wyjazd powinny pamiętać o tym, że jednym z głównych wymogów przy poszukiwaniu pracy w Australii jest dobra znajomość języka angielskiego, CV z bogatym doświadczeniem oraz referencje uzyskane od byłych pracodawców. Najszybciej zatrudnienie znajdą osoby specjalizujące się w następujących dziedzinach: informatyce, nowych technologiach, opiece medycznej i mediach. Komunikatywna znajomość angielskiego pozwala zdobyć pracę w gastronomii, przy zbiorach lub na budowie. Stopa bezrobocia w Sydney wynosi ok. 5,3%.
 
Zarobki
Życie w Sydney jest dość drogie. Zarobki w mieście są różne i zależą od wykonywanej pracy.  Podobnie sytuacja wygląda przy wypłacaniu pensji. Część pracowników otrzymuje tygodniówki lub dwutygodniówki, a np. dyrektorzy otrzymują wynagrodzenie w systemie comiesięcznym. Osoby dorosłe, zatrudnione na pełny etat zarabiają minimum 16,35 dolara australijskiego na godzinę. Maksymalny czas pracy w całej Australii to 38 godzin tygodniowo. 
 
Warunki zatrudnienia Polaków
Zanim podejmiemy decyzję o wyjeździe do Sydney, pamiętajmy o konieczności złożenia wniosku wizowego. Można to zrobić za pośrednictwem Internetu, na stronie: https://www.ecom.immi.gov.au/visas/app/uu?form=TV. Po dotarciu na miejsce warto założyć konto w banku i złożyć wniosek online o numer podatkowy Tax File Number (TFN). Najwięcej ofert zatrudnienia znajdziemy na stronie http://www.seek.com.au/, w lokalnej prasie oraz miejscowych agencjach pracy. Jednak zdecydowanie najlepszą formą poszukiwania pracy jest osobiste roznoszenie CV i bezpośredni kontakt z pracodawcą, menadżerem lub inną osobą odpowiadającą za rekrutację pracowników. 
Popularne miasta: