Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

RPA - wycieczki, wczasy, plaże

Wycieczki

W Polsce istnieją biura podróży oferujące wyjazdy do RPA, np. Rainbow Tours, Itaka, Ecco Travel, Horyzonty. Są to przede wszystkim wycieczki objazdowe. W programie zazwyczaj znajduje się wizyta w Johannesburgu i okolicach (Soweto), Kapsztadzie, Pretorii, safari w Parku Krugera, Przylądek Dobrej Nadziei. Wycieczka do RPA często łączona jest z pobytem w krajach sąsiadujących: Namibii, Botswanie, Zimbabwe, Mozambiku.

Ponieważ RPA posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć kempingów, hosteli i pensjonatów oraz dobrze zorganizowany transport międzymiastowy można zorganizować wyprawę na własną rękę. W zależności od zasobności portfela można zatrzymać się w luksusowym nadmorskim kurorcie, wybrać zakwaterowanie typu budget lub podróżować po kraju z plecakiem. Na tę formę zwiedzania decyduje się wielu turystów, mówi się wręcz, że RPA to raj dla backpackersów. Tak więc podczas samodzielnej wyprawy na pewno nie będziemy osamotnieni.

Wybierając się do RPA należy pamiętać o zachowaniu podstawowych środków ostrożności, tzn. nie afiszować się z większą ilością pieniędzy, biżuterią, czy sprzętem fotograficznym, parkować w miejscach strzeżonych, rzeczy wartościowe przechowywać w hotelowym sejfie, nie zabierać autostopowiczów, nie kupować od przydrożnych sprzedawców.

Wczasy

Jeżeli chodzi o polskie biura podróży właściwie nie ma ofert wczasów pobytowych. Wzdłuż wybrzeży RPA znajdują się liczne nadmorskie kurorty z hotelami i pensjonatami o różnym standardzie. Zakwaterowanie możemy z łatwością zarezerwować przez Internet, a na miejscu połączyć plażowanie ze zwiedzaniem tego przepięknego kraju.

Plaże

Ponieważ w RPA słońce świeci przez cały rok jest to wymarzone miejsce do plażowania. Najpiękniejsze plaże znajdują się w okolicach Kapsztadu, u wybrzeży Atlantyku i w Zatoce Fałszywej. Na Wybrzeżu Zachodnim pięknymi plażami mogą pochwalić się miejscowości Strandfontein, Doringbaai, Lamberfs Bay i położone nad laguną Langebaan. Na wschód od Kapsztadu znakomite plaże znajdują siu w regionie Overberg i wzdłuż tzw. Trasy Ogrodów.

Popularne miasta: