Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki na Polinezję Francuską

Plaże
Polinezyjskie plaże obok brazylijskich i australijskich są jednymi z najpiękniejszych na świecie. Tropikalna roślinność, zapierające dech w piersiach widoki i złote piaski zasługują na fotografowanie. Największą popularnością wśród turystów cieszą się plaże na Bora-Bora, Thaiti i Markizach. Mniej uczęszczane, ale równie piękne są plaże wysp, tj. Austral, Fakarava czy Rangiroa. Pasjonaci aktywnego spędzania czasu nie będą mogli narzekać na nudę, ponieważ znajduje się tutaj wiele klubów oferujących nurkowanie, narciarstwo wodne i windsurfing oraz Klub Jachtowy (na Tahiti), który oferuje rejsy dookoła polinezyjskich wysp. 
 
Wycieczki i wczasy
Podróż na wyspy Polinezji Francuskiej jest bardzo kosztowna. Zdecydowanie nie jest to miejsce dla studentów oraz osób, które pragną zwiedzić świat tanim kosztem. Warto wybrać się tutaj w okresie od maja do października i za pośrednictwem biur podróży. Za pobyt 8 lub 10 dniowy na Bora-Bora, Tahiti czy Markizach zapłacimy od 11 do 20 tysięcy złotych. Cena zależy od standardu hotelu i rodzaju wyżywienia. Bardzo ciekawą opcją są wycieczki objazdowe. W ciągu ok. 20 dni możemy podziwiać wyspy: Tahiti, Bora-Bora, Raiatea, Huahine czy Moorea, korzystać z różnych wycieczek fakultatywnych i cieszyć się noclegami w 4-gwiazdkowych obiektach. Jednak jest to opcja przeznaczona wyłącznie dla osób bardzo zamożnych. Koszt takiej wycieczki waha się od 25 do 35 tysięcy złotych. Jeśli zdecydujemy się na samodzielną organizację wczasów, należy pamiętać, że sam przelot kosztuje od 3 do 5 tysięcy złotych, a średnia cena za noc w hotelach 4 i 5-gwiazdkowych to 1200 złotych. Tańszy nocleg oferują obiekty 3-gwiazdkowe, gdzie za nocleg zapłacimy ok. 600 złotych. 
Popularne miasta: