Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kuchnia Polinezji Francuskiej

 
Potrawy serwowane na wyspach Polinezji Francuskiej są przygotowywane ze świeżych i odpowiednio dobranych składników, z dodatkiem egzotycznych przypraw. W tutejszej kuchni nie brakuje wpływów europejskich. Posiłki bardzo często są przyrządzane na bazie kuchni francuskiej, włoskiej i chińskiej.  Najpopularniejsze są dania z owoców morza oraz ryb. Jednak chętnie spożywa się tutaj również kurczaki, wieprzowinę, bataty, ryż, warzywa i owoce, tj. banany, mango, papaje czy ananasy. 
 
W kuchni polinezyjskiej bardzo dużo używa się mleczka kokosowego. Znajdziemy je w marynacie do ryby w stylu tahitańskim, zapiekance z kurczaka, w puree z papai lub bananów czy wieprzowinie z fafa (rodzaj szpinaku). Uznaniem cieszą się również: chińska potrawa ma’a tinito (mieszanka kapusty pekińskiej, fasoli i wieprzowiny), langusta w wanilii oraz firifiri (słodkie pączki). 
 
Na całym terytorium Polinezji Francuskiej można spróbować wyśmienitych win. Najlepszym tutejszym piwem jest Hinano Beer. Jednak zdecydowanie największą popularnością cieszy się drink o nazwie „maitai”, który przyrządza się z brązowego i białego rumu z dodatkiem soku ananasowego, grenadyny, limonki oraz likieru kokosowego.
 
Bardzo ciekawy jest również tutejszy sposób spożywania posiłków. Różni się on w zależności od wybranej kuchni. Chińskie potrawy jada się pałeczkami, europejskie nożem i widelcem, a mieszkańcu wysp polinezyjskie posiłki jedzą palcami. 
Popularne miasta: