Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Polinezja Francuska - zabytki i atrakcje

Zabytki
Zwiedzanie Polinezji Francuskiej warto zacząć od stolicy wspólnoty, czyli Papeete. Tutejszy Rynek (Marche Municipale) jest centralną częścią miasta. W tym barwnym miejscu możemy kupić egzotyczne kwiaty, smakowite warzywa i owoce, ryby, lokalne wyroby oraz pamiątki. Po udanych zakupach warto zwiedzić Ratusz (Hotel de Ville) będący repliką królewskiego pałacu Queen Pomare. W przepięknym Parku Bougainville stoi pomnik Francuza Louisa Antoine’a Bougainville’a, który w 1768 roku odkrył Thaiti. Kolejnym miejscem, które trzeba zobaczyć w stolicy Polinezji jest Muzeum Pereł, pełne cudownych kolekcji biżuterii. 
 
Oprócz Tahiti koniecznie należy odwiedzić wyspę Bora-Bora. Wspaniały krajobraz, błękitne laguny i piaszczyste plaże są rajem dla turystów. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą nurkować i poznawać podwodny świat Oceanu Spokojnego, pływać oraz jeździć na rowerach.  Natomiast nocą warto odwiedzić tutejsze klubu i zasmakować nocnego życia. 
 
Na uwagę zasługują również Markizy, usytuowane na północ od Tahiti. Tutejsze wulkaniczne klify, wodospady oraz kaskady wodne pozostaną w pamięci każdego turysty na długo. 
 
Atrakcje 
Najlepszym sposobem na zwiedzenie Polinezji Francuskiej jest podróżowanie jachtem, małym statkiem lub katamaranem. Tego typu rejsy dookoła wysp bądź od jednego atolu do drugiego najlepiej sprawdzają się we wrześniu i październiku. W tych miesiącach dzienna temperatura powietrza wynosi ok. 25 st. C. Podczas rejsu można opalać się, łowić ryby i podziwiać piękne widoki. Luksusowe katamarany wyposażone są w umeblowane pokoje, sprzęty AGD i elektronikę, co znacząco umila podróżowanie. 
Popularne miasta: