Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny w Polinezji Francuskiej

Obowiązującą walutą na Polinezji Francuskiej jest frank CFP. Jednak powszechne jest również płacenie w euro. Pieniądze można wymieniać w kantorach, bankach, wybranych hotelach i sklepach. W razie braku gotówki można używać kart kredytowych, tj. MasterCard, Visa., American Express i Diners Club. 
 
Tutejsze ceny są podobne do tych francuskich. Za półtoralitrową butelkę wody mineralnej zapłacimy ok. 0,96 euro, a za puszkę piwa 2,31 euro. Posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje ok. 19 euro. Jednorazowy bilet na środki lokalnego transportu kosztuje 1,70 euro. Za każdy przejechany kilometr taksówkarze liczą sobie ok. 1,10 euro. 
 
Miejscowe sklepy, podobnie jak we Francji są czynne z przerwą na posiłek w godzinach od 12 do 13.30. Artykuły spożywcze, pamiątki oraz kwiaty warto zakupić na rynku w stolicy Polinezji Francuskiej – Papeete. Drobiazgami, które obowiązkowo należy nabyć są: drewniane rzeźby, biżuteria robiona z muszelek, stroje taneczne, perfumy z Thaiti, materiały pareu (szyje się z nich tutejsze stroje narodowe o nazwie pareo) oraz wanilię.  
Popularne miasta: