Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Meksyk – wymagane dokumenty

Wymagane dokumenty
Nie ma obowiązku wizowego w przypadku pobytów turystycznych, prywatnych lub służbowych, które nie przekraczają 180 dni. Wymagany minimalny okres ważności paszportu przy wjeździe do Meksyku wynosi 6 miesięcy. Przedłużenie pobytu bez uzyskania zgody władz może skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami, czyli deportacją, karą grzywny lub wydaniem zakazu ponownego wjazdu do Meksyku. Drugą sytuacją, w której może zostać wszczęta procedura deportacyjna jest podróż do strefy przygranicznej ze Stanami Zjednoczonymi z biletem w jedną stronę i bez wizy amerykańskiej. Przy przelocie tranzytem przez terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki konieczna jest wiza tranzytowa tego kraju.
 
Należy także wypełnić tzw. Formularz Migracyjny (FMT). Później powinien go podbić odpowiednią pieczęcią pracownik służb migracyjnych, który zachowuje oryginał. Turysta otrzymuje kopię tego dokumentu. Musi ją zachować i pokazać, wyjeżdżając z Meksyku. Brak kopii formularza (a w przypadku jego utraty - niedopełnienie obowiązku zgłoszenia tego faktu na policji) może oznaczać przy wyjeździe nałożenie grzywny w wysokości do 100 USD. Mogą także pojawić się komplikacje w sytuacji ponownego przyjazdu do Meksyku.
 
Należy także uiścić tzw. opłatę turystyczną. Jej wysokość zależy od sposobu przekraczania granicy meksykańskiej. 
Popularne miasta: