Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Meksyk – kultura i religia

Kultura 
Meksyk jest krajem, w którym można czuć się swobodnie. Jednak warto pamiętać o kilku zasadach, związanych z lokalnymi zwyczajami.  Meksykanie nie lubią krytykowania żadnego aspektu ich życia. Te uwagi (nawet uzasadnione) warto zachować dla siebie. Osoby zamieszkujące ten kraj chcą być postrzegane jako pomocne. Na większość próśb odpowiadają twierdząco, ponieważ tak wypada. Jednak nie są one zobowiązujące dla wypowiadających je Meksykanów. Należy podziękować za okazaną pomoc i jednocześnie życzyć miłego dnia. Przy każdej okazji turysta powinien zostawić niewielki napiwek. Nie warto na tym oszczędzać.
 
Poza ośrodkami wczasowymi trzeba uważać na zbyt swobodne zachowania. Nie są one dobrze odbierane przez Meksykan. Podróżujące panie powinny przygotować się zaczepki mężczyzn. Jedynym sposobem pozbycia się natrętnego adoratora jest brak reakcji na jego zachowanie. Będąc w mieszanym gronie należy zwrócić okazję na wybór lokalu. Część z nich jest przeznaczona wyłącznie dla mężczyzn. Natomiast szczególnie cenne i wartościowe przedmioty lepiej zostawić w hotelu. Należy pamiętać, że w tym kraju zwraca się uwagę na to, aby buty były zawsze czyste i wypastowane. Problemem dla turystów jest także meksykańska punktualność, która praktycznie nie istnieje. Mieszkańcy tego kraju uwielbiają świętować. Do zabawy  odpowiedni jest praktycznie każdy powód.
 
Religia 
W tym kraju nie ma oficjalnej religii. Jednak jest to państwo, gdzie większość mieszkańców identyfikuje się z chrześcijaństwem. Ten ultrakatolicki kraj ma niezwykle ciekawą religijność. Jest ona barwna i bardziej świąteczna. Powstała tu niezwykła mozaika religijna, w której w sposób bezkonfliktowy przeplatają się różne wpływy. Szczególne znaczenie dla wielu Meksykan ma kult Świętej Śmierci. Ten pogański zwyczaj nie przeszkadza w kultywowaniu religii katolickiej.  Największym kultem otoczona jest w tym kraju Matka Boska z Guadelupe. Do tego maryjnego sanktuarium pielgrzymują tysiące Meksykan. Ostatnio obserwuje się rosnące znaczenie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, czyli Mormonów. Niewielki odsetek stanowią wyznawcy islamu czy judaizmu.
Popularne miasta: