Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Pogoda i klimat w Meksyku

Klimat
Meksyk ze względu na swoje ukształtowanie oraz położenie charakteryzuje się zróżnicowaniem klimatycznym. Warto podkreślić, że kraj należy do gorących stref klimatycznych. W północnej części Meksyku panuje klimat zwrotnikowy kontynentalny. Na południu kraju dominuje klimat podrównikowy wilgotny. Występują tam takie ekstremalne zjawiska jak huragany czy trąby powietrzne. Meksyk ma tylko dwie pory roku: deszczową (od maja do października) oraz suchą (od listopada do kwietnia). 
 
Pogoda 
Do Meksyku można wybrać się o każdej porze roku. Jednak dla własnego komfortu najlepiej pojechać tam poza sezonem deszczowym. Temperatura w Meksyku nie spada poniżej 20 ºC. Oznacza to, że plażować można tam przez cały rok. Od maja do września można liczyć tu na upały (27 ºC - 38 ºC). Do najbardziej deszczowych regionów zalicza się Acapulco. Najwyższe temperatury panują na półwyspie Jukatan, zaś najchłodniej jest w stolicy.
 
Aktualną pogodę w Meksyku mozna sprawdzić poniżej:
 
 
Popularne miasta: