Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Przewodnik po Meksyku

Opis kraju
Oficjalna nazwa kraju brzmi Meksykańskie Stany Zjednoczone. Państwo to znajduje się w Ameryce Północnej. Graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, z Oceanem Spokojnym, Zatoką Meksykańską, Morzem Karaibskim, Gwatemalą i Belize. Warto zaznaczyć, że 80% powierzchni kraju znajduje się na wysokości ponad 1000 m n.p.m. Centralną część Meksyku stanowi Wyżyna Meksykańska. Jest ona otoczona przez trzy pasma górskie. Są to: Sierra Madre Zachodnia, Sierra Madre Wschodnia oraz Kordyliera Wulkaniczna. Meksyk należy do najaktywniejszych tektonicznie obszarów na świecie.
 
Ludność, największe miasta
W Meksyku mieszka prawie 117 milionów obywateli. Gęstość zaludnienia wynosi 59,2 osób/km². Różnice w środowisku naturalnym, sieć osadnicza oraz struktura rasowa doprowadziły do powstania zwartych regionów kulturowych. Pierwszą dziesiątkę największych miast w Meksyku tworzą: Meksyk, Ecatepec, Guadalajara, Puebla, Ciudad Juárez, Tijuana, León, Zapopan, Monterrey i Nezahualcóyotl.
 
Atrakcje, turystyka
Wyjazdy do Meksyku cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. Wynika to, m.in. z faktu, że sezon trwa tu przez cały rok. W tym kraju można podziwiać pamiątki dawnych cywilizacji takich jak Olmekowie, Majowie i Aztekowie (Teotihukan, Chichén Itzá). W wielu miastach i miasteczkach przetrwała architektura kolonialna. Trudno sobie wyobrazić wizytę w Meksyku bez pobytu w stolicy państwa. 
Popularne miasta: