Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Mauritius

Wycieczki
Turyści chętnie korzystają z aktywnej wycieczki objazdowej po Mauritius. Przewidziany czas trwania to 14 dni, a średni koszt ok. 7 tysięcy złotych. W programie wyjazdu zaplanowane jest zwiedzanie m.in. Port Luis, siedmiokolorowej ziemi, turkusowej laguny, raf koralowych, Parku Casela i Wiktorii Królewskiej, gdzie można nurkować i łowić ryby. Cena wycieczki obejmuje przeloty, transfery, transport wewnętrzny, zakwaterowanie w hotelach 3-gwiadkowych, wyżywienie, opiekę pilota oraz ubezpieczenia. 
 
Wczasy
Miłośnicy plażowania będą zachwyceni tutejszymi kurortami i plażami. Turyści, którzy przylatują na Mauritius najchętniej zatrzymują się na Wybrzeżu Południowym – w Blue Bay czy Flic en Flac lub Północnym – w Bain Boeuf, Trou d'eau Douce, Poste Lafayette bądź Grand Baie. Za 7-dniowy pobyt w hotelach 3-gwiadkowych zapłacimy ok. 5 tysięcy złotych. Jeśli wolimy obiekty 4 lub 5-gwiazdkowe koszty pobytu wzrosną nawet do 10 tysięcy złotych. Warto przeglądać na bieżąco oferty biur podróży, ponieważ możemy trafić na korzystną promocję i zaoszczędzić nawet tysiąc złotych. 
 
Plaże
Na Mauritiusie znajduje się wiele malowniczych plaż, często dziewiczych. Na szczególną uwagę zasługuje położona w Port Louis, plaża o nazwie Baie du Tombeau oraz usytuowana na przeciwległym brzegu do stolicy plaża Le Goulet. Kolejnymi pięknymi plażami są Trou aux Biches, Pointe aux Canonniers, popularna wśród miejscowych mieszkańców Blue Bay. Miłośnicy sportów wodnych lub nocnego życia najlepiej odnajdą się na piaskach Grand Baie i Grand Sable. Z plaży Cap Malheureux roztacza się widok na trzy wulkaniczne wysepki Coin di Mire, Ile Ronde i Ile Plate. Natomiast Plage de Palmar jest jedną z najcudowniejszych plaż na Mauritiusie. 
Popularne miasta: