Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mauritius - wymagane dokumenty

Obywatele polscy mają prawo przebywać bez wiz w Republice Mauritiusu łącznie 180 dni w całym roku kalendarzowym, jeśli spełniają wymienione warunki: w momencie opuszczenia Republiki Mauritiusu ważność ich paszportu wynosi co najmniej 6 miesięcy i mają przy sobie bilet powrotny, potwierdzoną rezerwację miejsca zamieszkania oraz środki finansowe na pobyt (ok. 100 USD na dzień). 
 
Planując dłuższy pobyt, należy nabyć wizę. Można to zrobić na lotnisku, będąc w jednym z krajów Europejskich np. Londynie, na podstawie aplikacji wizowej pobranej z Ambasady Mauritiusa. Po wypełnieniu aplikacji, przesyła się ją do Immi-gration Office na Mauritiusie (230) 21 09 322. W formularzy wymagane są: dwie fotografie, potwierdzenie rezerwacji hotelu lub informacja, w której wyjaśnia się cel podróży. Podczas przekraczania granicy podróżni mogą zostać proszeni o okazanie odpowiednich środków finansowych. 
Popularne miasta: