Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny w Mauritius

Obowiązującą walutą w Mauritius jest rupia maurytyjska (MUR). Płacąc za zakupy można również używać kart kredytowych, tj. Visa., American Express i MasterCard. Jednak wtedy, należy pamiętać, że jest pobierana prowizja wynosząca od 3 do 5%. 
 
Tutejsze ceny są bardzo wysokie, ponieważ większość produktów nadających się do jedzenia jest importowana. Za półtoralitrową butelkę wody mineralnej zapłacimy 28 MUR, a za puszkę piwa 50 MUR. Bochenek chleba kosztuje 12,50 MUR, a kilogram żółtego sera 500 MUR. Cena za bilet jednoprzejazdowy na środki lokalnego transportu wynosi 34 MUR. 
 
Będąc na Mauritiusie warto kupić rum z lokalnej trzciny cukrowej, herbatę Bois Cheri, lokalne przyprawy. Z pamiątek, które obowiązkowo należy nabyć (najlepiej targując się) są: drewniane modele statków, rzeźby, biżuteria, przedmioty kultu różnych religii, ręcznie wyplatane kosze, szkło i drobiazgi z wizerunkiem ptaka Dodo. Ponadto, pasjonatów modowych trendów zachwycą tutejsze centra handlowe, które są wypełnione markowymi ubraniami. 
Popularne miasta: