Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mauritius – kultura i religia

Kultura
Państwo wyspiarskie Mauritius ukształtowały trzy kultury: europejska, afrykańska i azjatycka. Wynika to z faktu, że było ono kiedyś krajem kolonialnym. Mimo różnic kulturowych, religijnych i rasowych tutejsi mieszkańcy żyją ze sobą z zgodzie. 
 
Bardzo ważnym elementem kultury na wyspach jest handel uliczny. Robiąc zakupy na kolorowych straganach warto się targować. Ta wartościowa kultura bazarowa jest bardzo ważna dla mieszkańców Mauritiusa. Miała ona wpływ na rozwój sfery teatralno-folklorystycznej.  
 
Kolejną istotną częścią jest taniec i śpiew, który ma charakter wyspiarski. Mieszkańcy najchętniej spędzają wolny czas na wspaniałej zabawie. Tutejszym tańcem narodowym jest dynamiczny taniec sega (podobny do samby), który ma korzenie w  afrykańskich rytmach murzyńskich wiosek. 
 
Mieszkańcy Mauritiusa są bardzo pozytywnie nastawieni do turystów, ponieważ zdają sobie sprawę, że są oni istotną częścią dochodów kraju. Tutejsza ludność jest wykształcona, a stopień analfabetyzmu, jest stosunkowo niewielki. 
 
Religia
W Mauritius dominującym wyznaniem jest hinduizm (49,9% mieszkańców). Około 14% społeczeństwa to katolicy (31,5%) - głównie chrześcijanie (21,5%) i zielonoświątkowcy (8,9%), a 2% ludności oficjalnie deklaruje brak wiary religijnej. Ponadto, mieszkańcy Mauritius oświadczają przynależność do następujących wyznań: islamu, tradycyjnych religii plemiennych, buddyzmu i Świadków Jehowy. 
Popularne miasta: