Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Marsylii

Kiedy warto jechać
Marsylia jest jedną z najpopularniejszych destynacji wakacyjnych Francji, toteż okres najbardziej wzmożonego ruchu turystycznego przypada tu na lipiec i sierpień, kiedy możemy liczyć na gwarantowaną pogodę z mnóstwem słońca i temperaturami przekraczającymi 30 stopni Celsjusza. Dla zwiedzania lokalnych atrakcji ciekawszą porą jest przełom marca i kwietnia z temperaturami utrzymującymi się w okolicach 17-18 stopni Celsjusza – możemy wówczas liczyć na mniejsze kolejki przy wejściach do najpopularniejszych muzeów oraz na odrobinę spokoju w sennych jeszcze kawiarenkach Starego Portu.
 
Plaże
Wybrzeże Marsylii uległo w ostatnich latach daleko idącej industrializacji, toteż w poszukiwaniu odpoczynku z dala od ruchliwych tras samochodowych warto udać się do jednego z okolicznych miasteczek. Jednym z polecanych kąpielisk jest Plage de la Pointe Rouge znajdujące się na południe od Parku Borély, zaś w zatoce Calanque de Morgiou obok przepięknych widoków i krystalicznie czystej wody na amatorów aktywnego wypoczynku czekają również niewysokie skały zachęcające do wspinaczki.
 
Wycieczki, wczasy
Z racji swojego portowego charakteru Marsylia uważana jest przez turystów za miejsce ciekawsze na wycieczkę niż dłuższe wczasy, toteż większość polskich touroperatorów zrezygnowała z ofert pobytowych – w biurach podróży natkniemy się głównie na propozycje objazdów, wśród których najciekawsze wydają się wycieczki po całej Prowansji ze zwiedzaniem Marsylii zaplanowanym na 1 lub 2 dni. O ile pragniemy spędzić tam więcej czasu warto zorganizować wyprawę na własną rękę korzystając z tanich przelotów komercyjnych przewoźników i bogatego zaplecza kwater prywatnych oraz pensjonatów.
 
Oferty i ceny
Ze względu na wysokie ceny zakwaterowania w okresie wakacyjnym koszty tygodniowego wyjazdu do Marsylii to co najmniej 4 tys. PLN na osobę – przy założeniu oszczędnego planu w podobnej kwocie powinien zamknąć się również przelot oraz wyżywienie. Bardziej wymagający podróżni, poszukujący noclegu w trzygwiazdkowych hotelach, muszą liczyć się z wydatkiem od 6 tys. PLN w górę, zaś luksusowe wczasy w jednym ze stylowych hoteli w okolicach Starego Portu to wydatek rzędu 8-10 tys. PLN. 
 
Popularne miasta: