Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hotele i noclegi w Marsylii

Ceny
Noclegi w Marsylii z pewnością nie należą do najtańszych, nierzadko przebijając ceną nawet analogiczne rodzaje zakwaterowania w Paryżu – zwłaszcza latem koszty pobytu mogą okazać się tu dosyć wysokie. Poza sezonem pokój dwuosobowy w skromnym, dwu- lub trzygwiazdkowym hotelu w okolicach wybrzeża wynajmiemy już za ok. 300 zł, zaś hotele czterogwiazdkowe (tych znajdziemy najwięcej w centrum miasta) to koszt od 500 zł w górę. Warto zainteresować się hostelami i kwaterami prywatnymi w dzielnicach imigranckich, gdzie ceny rozpoczynają się od 150 zł na osobę, a przy odrobinie szczęścia nocleg w tanim pokoju zarezerwujemy za mniej niż 100 zł na osobę.
 
Godne polecenia
Dosyć popularną formą noclegów w Marsylii są pensjonaty i kwatery prywatne, zwykle nieco oddalone od centrum miasta, ale oferujące w zamian atrakcyjne ceny i wspaniałą atmosferę. Wśród najchętniej polecanych miejsc tego typu prym wiedzie Le Petit Jardin – pensjonat słynący ze wspaniałej obsługi, domowej kuchni i uroczego wystroju, położony na południe od Starego Portu, w niewielkiej odległości od jednej z podmiejskich plaż. Pośród standardowych hoteli sporą popularnością cieszy się Hôtel 96, oferujący noclegi w znakomitych (jak na Marsylię) cenach oraz piękny ogród z odkrytym basenem; obiekt położony jest co prawda z dala od centrum (bliżej południowego wybrzeża), wygodny dojazd zapewniają jednak liczne połączenia autobusowe i pobliska stacja metra.
 
Kwatery prywatne
W przypadku dłuższego pobytu w Marsylii najbardziej opłacalną formą noclegów okazują się kwatery prywatne i apartamenty, jakich nie brakuje zarówno w okolicach Starego Portu, jak i wzdłuż całego wybrzeża. Ceny mieszkań mogących pomieścić kilka osób rozpoczynają się od 200 zł, zaś za ok. 400-500 zł możemy zamieszkać w bezpośrednim sąsiedztwie uroczych zatoczek lub zabudowań zabytkowego Port Vieux. O ile standard pobytu jest dla nas sprawą drugorzędną, możemy również wynająć pokój w jednym z mieszkań ościennych dzielnic Marsylii, gdzie kwatery prywatne są podnajmowane głównie przez imigrantów licznie zamieszkujących Marsylię – ceny tego typu noclegów rozpoczynają się od ok. 100 zł na osobę. 
 
Popularne miasta: