Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny i zakupy w Marsylii

Waluta
W Marsylii – podobnie, jak w całej Francji – walutą obowiązującą jest euro.
 
Ceny
Zarówno ceny żywności, jak i koszty związane z nocowaniem, czy poruszaniem się po Marsylii są bardzo podobne do tych obowiązujących w Paryżu – warto pamiętać, iż w sezonie wakacyjnym bywa tu nawet odrobinę drożej. Cena obiadu w średniej klasy restauracji to ok. 12-15 EUR, warto jednak poszukać tańszych knajpek w dzielnicach imigranckich, gdzie posiłek zakupimy już za 7-8 EUR, a ceny ciepłych przekąsek na ulicznych straganach rozpoczynają się od 1 EUR. Za kawę w jednej w licznych kawiarni Starego Portu zapłacimy 1,5-2 EUR, zaś ceny drinków w klubach rozpoczynają się zwykle od 15 EUR.
 
Przykładowe ceny w sklepach:
Chleb: 1-1,30 EUR
Ser camembert: 1,50 EUR
1kg jabłek: ok. 1 EUR
1l wody mineralnej: 0,80-0,90 EUR
0,3l piwa: ok. 1,3 EUR
 
1l benzyny: ok. 1,60 EUR
 
Gdzie warto robić zakupy
Większość centrów handlowych i butików skupia się w okolicach najważniejszego deptaka Marsylii – Bulwaru La Canebière, gdzie skupiają się agendy znanych na całym świecie marek odzieżowych; u wylotu jednej z przecznic deptaka znajdziemy chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców miasta, jak i turystów Centre Burse. W poszukiwaniu ciekawych pamiątek, produktów kolonialnych, czy świeżych owoców i warzyw warto wybrać się na jeden z licznych bazarków w dzielnicach imigranckich, przede wszystkim w leżącym w pobliżu Starego Portu Panier, położonym pomiędzy La Canebière a Boulevard Garibaldi Noailles, czy Belsunce Quartier. 
Popularne miasta: