Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Marsylia - pogoda i klimat

Klimat 
Usytuowana na południowym wybrzeżu Francji Marsylia cieszy się wyjątkowo przyjemnym, śródziemnomorskim klimatem o charakterze podzwrotnikowym, gwarantującym znaczną przewagę dni słonecznych nad pochmurnymi oraz stosunkowo wysokie temperatury. Wiosną wieją tu silne wiatry zwane mistralami, tworzące znakomite warunki do uprawiania takich sportów, jak windsurfing czy kitesurfing.
 
Pogoda
Marsylskie zimy bywają zwykle krótkie i bardzo łagodne, z temperaturami rzadko spadającymi poniżej 10 stopni Celsjusza na przestrzeni grudnia i stycznia; największą pogodową niedogodnością tego okresu są częste opady uwarunkowane bliskością Morza Śródziemnego. Najprzyjemniejszą porą na zwiedzanie lokalnych zabytków jest przełom marca i kwietnia, kiedy temperatury sięgają 17-18 stopni Celsjusza, a liczba dni słonecznych zdecydowanie przewyższa dni deszczowe. Gorące lato zaczyna się tu zwykle już w czerwcu, a kończy na przełomie września i października – temperatury nierzadko przekraczają wówczas 30 stopni Celsjusza, a morskim kąpielom do późnej jesieni sprzyja temperatura wody utrzymująca się powyżej 20 stopni Celsjusza.
 
Popularne miasta: