Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Marsylii

Lotniska
Największym portem lotniczym w okolicach Marsylii jest Aéroport de Marseille Provence położony 27 km na północny-zachód od miasta. Jest to piąte co do wielkości lotnisko Francji obsługujące zarówno połączenia krajowe, jak i międzynarodowe, a do dyspozycji pasażerów oddano pięć terminali. Wygodny dojazd do centrum Marsylii zapewnia znajdująca się w sąsiedztwie portu stacja kolejowa należąca do węzła krajowego (możemy dojechać stąd bezpośrednio do wszystkich większych miast Francji) oraz gęsta siatka połączeń autobusowych.
 
Połączenia z Polski
Loty pomiędzy Polską a Marsylią obsługiwane są przez większość międzynarodowych portów w naszym kraju, jednak na bezpośrednie połączenie możemy liczyć jedynie w przypadku lotniska Warszawa-Modlin, skąd na Francuską Riwierę startują samoloty linii Ryanair. Połączenia z przesiadkami oferują natomiast tacy przewoźnicy, jak Vueling, LOT, Alitalia, czy Lufthansa, których samoloty startują m.in. z obu lotnisk warszawskich, Z Gdańska, Katowic, Krakowa, Wrocławia i Poznania; przesiadki mają miejsce zwykle na jednym z lotnisk niemieckich (we Frankfurcie lub Monachium) lub też – w przypadku włoskich linii lotniczych – w Rzymie.
 
Tanie loty
Najtańszym i jednocześnie najwygodniejszym połączeniem pomiędzy Polską a Marsylią jest przelot liniami Ryanair z portu w Modlinie – w okazyjnej cenie bilety w obie strony możemy nabyć już za 200 zł, zaś przy rezerwowaniu z odpowiednim wyprzedzeniem regularna cena biletu w jedną stronę nie powinna przekroczyć 300 zł. Na korzystne ceny możemy liczyć również u przewoźnika Vueling oferującego połączenia z przesiadką w Barcelonie – koszt podróży w obie strony rozpoczyna się tu od ok. 500 zł na osobę.
Popularne miasta: