Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki na Maltę

Wycieczki
Jeśli chcemy poznać Maltę nie tylko z perspektywy jednej plaży w wybranej miejscowości turystycznej, warto wybrać się na wycieczkę objazdową. Można to zrobić we własnym zakresie, rezerwując lot z Krakowa lub Wrocławia liniami Ryanair (ceny nawet od 200 zł), a następnie szukając noclegu na miejscu. Po wyspach możemy poruszać się wypożyczonym samochodem lub autobusem komunikacji publicznej, między poszczególnymi wyspami kursują natomiast promy.

Biura podróży także oferują wycieczki objazdowe po Malcie. Na przykład tygodniowa podróż „tropem maltańskich przysmaków”, podczas której zwiedzimy cały archipelag wysp, zobaczymy najważniejsze zabytki, a także powygrzewamy się na klifowych i piaszczystych wybrzeżach kosztuje około 2200 zł.

Wczasy
Malta jest wybierana przez turystów przede wszystkim jako cel podróży głównie pod kątem swoich walorów wczasowych. W ofercie biur podróży znajdziemy zatem wiele propozycji wyjazdów typowo wypoczynkowych. Tygodniowy pobyt w takich miejscowościach turystycznych, jak Bugibba, Quawra, Mellieha czy Cirkewwa to koszt od 900 do ponad 2000 zł. Wszystko zależy od daty rezerwacji, sezonu oraz standardu hotelu.

Plaże
Jedną z najpiękniejszych maltańskich plaż jest Paradise Bay, w okolicy Cirkewwa, skąd można przepłynąć promem na wyspy Gozo i Comino. Warto zobaczyć również piaszczyste plaże Armier i Little Armier, gdzie odpoczniemy nad iście lazurową wodą. Skalistą plażą ze zwisającymi nad wodą skałami jest z kolei Ghar Lapsi. Na północy Malty można także polecić odwiedzenie Golden Bay oraz Ghajn Tuffieha.

Popularne miasta: