Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Lyonu

Lotniska
Największym międzynarodowym portem lotniczym Lyonu jest L’aéroport Lyon-Saint-Exupéry, położony ok. 25 km na wschód od centrum miasta. Bogata siatka transportu publicznego gwarantuje szybkie i bezpośrednie połączenia praktycznie z całym regionem: dzięki kolejce podmiejskiej do serca Lyonu dotrzemy w niespełna pół godziny, a pociągiem i kilkoma liniami autobusowymi dostaniemy się m.in. do Grenoble, Saint Etienne, czy Chambéry. Lotnisko Saint-Exupéry jest czwartym co do wielkości portem lotniczym Francji, obsługującym ok. 10 mln pasażerów rocznie.
 
Połączenia z Polski
Zdecydowana większość połączeń z Polski to loty z przesiadkami oferowane przez takich przewoźników, jak Lot, Lufthansa, Air France, Alitalia, czy Tap Portugal. Najważniejszymi miastami tranzytowymi na tej trasie są Monachium, Frankfurt, Zurych, Amsterdam, Wiedeń, czy Paryż, z którego lotami krajowymi dostaniemy się do Lyonu z obu lotnisk (Charles de Gaulle oraz Orly). Naszą podróż możemy rozpocząć praktycznie ze wszystkich większych lotnisk w Polsce, zaś najwięcej połączeń (2-4 dziennie) obsługują porty w Katowicach, Warszawie i Krakowie. Ceny biletów oscylują wokół 1 tys. zł za loty w obie strony, z odpowiednim wyprzedzeniem możemy jednak zorganizować naszą podróż 200-300 zł taniej.
 
Tanie loty
Spośród tanich przewoźników znanych w Polsce jedynymi obsługującymi loty do Lyonu są EasyJet i Germanwings, ceny oferowanych przez nich połączeń nie różnią się jednak znacząco od tych, jakie możemy znaleźć w Locie, czy Lufthansie – poszukując biletów z ok. miesięcznym wyprzedzeniem musimy liczyć się z wydatkiem 650-900 zł. W większości przypadków czeka nas przynajmniej jedna przesiadka w Barcelonie, Berlinie, Londynie, Rzymie, Wenecji, bądź też w Bordeaux czy Tuluzie, toteż – o ile nie nagli nas zbytni pośpiech – warto poszukać tanich połączeń do jednego z tychże miast i skombinować je z lotem do Lyonu na własną rękę. 
Popularne miasta: