Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny i zakupy w Lyonie

Waluta
Walutą obowiązującą w Lyonie jest euro.
 
Ceny
Zwiedzanie Lyonu niekoniecznie musi stanowić rozrywkę jedynie dla podróżnych z grubymi portfelami – przy odrobinie szczęścia nocleg w odległości kilku przystanków metra od starówki znajdziemy już za 25-30 EUR na osobę, a niedrogie przejazdy pomiędzy najważniejszymi atrakcjami miasta zapewnia komunikacja publiczna, gdzie za jednorazowy bilet zapłacimy 1,70 EUR, zaś za karnet na cały dzień zaledwie 5 EUR. Długookresowe bilety opłacają się również w przypadku wypożyczania miejskich rowerów (tym środkiem transportu możemy przemieszczać się po mieście przez cały tydzień za cenę 5 EUR) oraz przy zwiedzaniu licznych muzeów i galerii miasta – w ramach tzw. Lyon City Card za wejście do wszystkich obiektów zapłacimy 21 EUR za dzień, 31 EUR za dwa dni lub 41 EUR za 3 dni. Na niewygórowane ceny możemy liczyć również w restauracjach i kawiarniach – koszt ‘plat du jour’ to zwykle 9-10 EUR, a za kieliszek stołowego wina, czy filiżankę kawy zapłacimy 1-1,50 EUR.
 
Przykładowe ceny w sklepach:
Bagietka: 0,50-0,60 EUR
Ser camembert: ok. 1,50 EUR
1kg jabłek: ok. 1 EUR
1l wody mineralnej: 0,80-0,90 EUR
0,5l piwa: 0,90-1 EUR
1l wina: ok. 2,50 EUR
 
1l benzyny: ok. 1,60 EUR
 
Gdzie warto robić zakupy
Jak każde większe miasto we Francji, Lyon pełen jest zarówno tłocznych centrów handlowych, jak i eleganckich butików rozsypanych po najważniejszych traktach miasta, toteż okazji do zakupów na pewno nie zabraknie nawet w historycznym centrum. Spomiędzy zabytkowych kamienic wyrasta tu Pôle de Commerces et de Loisirs Confluence, gdzie swoje sklepy posiada większość znanych sieci odzieżowych, a za jedną z najciekawszych atrakcji centrum należy uznać tarasy z widokiem na pobliską przystań jachtową. W podobnym stylu utrzymane są również dwie ogromne galerie handlowe znajdujące się na prawym brzegu Rodanu: Centre Commercial Lyon Part Dieu oraz Galeries Lafayette należące do sieci znanej w całej Francji. Na zupełnie inną atmosferę możemy liczyć na targu miejskim, popularnym zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i przyjezdnych – znajdujący się przy Rue de la Madeleine Marché St Louis przyciąga świeżymi owocami, warzywami i regionalnymi przysmakami, których próżno szukać w sieciowych marketach. Z kolei po pamiątki najlepiej udać się na Rue St Jean – najważniejszy deptak Lyonu usiany małymi sklepikami i restauracyjkami, stanowiącymi same w sobie urokliwą atrakcję miasta; w podobnym klimacie pozostają utrzymane sklepy i lokale usługowe przy Rue du Boeuf, nieco bardziej ekskluzywne i droższe od tych na Rue St Jean, ale zdecydowanie warte odwiedzenia.
 
Popularne miasta: