Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Lyon - pogoda i klimat

Klimat 
Lyon leży w strefie klimatu kontynentalnego, którego specyficzny charakter warunkuje bezpośrednie sąsiedztwo Alp – wiatry wiejące znad wysokogórskich szczytów często przynoszą opady deszczu, z drugiej jednak strony ogromny masyw chroni miasto przed masami powietrza przetaczającymi się przez resztę kraju, gwarantując bardzo ciepłe lata i łagodne zimy. 
 
Pogoda
Na najpiękniejszą pogodę w Lyonie i jego okolicach możemy liczyć na przestrzeni lata, które trwa tu zwykle od połowy czerwca do września – ilość dni słonecznych jest wówczas zdecydowanie wyższa, niż deszczowych, a temperatury utrzymują się na poziomie powyżej 20 stopni Celsjusza z apogeum w lipcu, kiedy ich średnie wartości dochodzą nawet do 27 stopni. Przyjemną porą do zwiedzania bywa tu również wczesna jesień – do przełomu września i października – z temperaturami w okolicach 17-18 stopni Celsjusza i sporą dawką słońca; jest to okres bezpieczniejszy od dosyć długiej wiosny, której nierzadko towarzyszą rzęsiste deszcze i niezbyt wysokie temperatury – słupek rtęci dosyć mozolnie pnie się ku letnim wartościom, rozpoczynając swoją drogę od ok. 10 stopni Celsjusza w marcu. Zimy natomiast przebiegają tu bardzo łagodnie, z temperaturami rzadko spadającymi poniżej 0, toteż na przestrzeni grudnia i stycznia Lyon jawi się jako doskonała destynacja na wycieczki z zaśnieżonych alpejskich kurortów. 
 
Popularne miasta: