Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki na Łotwę

Łotwa nie jest zbyt zbyt popularna wśród polskich turystów. Z tego też względu trudno znaleźć zorganizowane przez biura podróży wczasy, gdzie turyści mogą wypocząć tydzień lub dwa tygodnie. Bardziej popularne są wycieczki objazdowe, obejmujące swoim programem nie tylko Łotwę, lecz również Litwę i Estonię. Obowiązkowym punktem wycieczek jest Ryga, która oferuje zwiedzającym liczne atrakcje turystyczne i niespotykane w innych miejscach zabytki. 

Największą popularnością cieszy się plaża położona w mieście Jurmała, znajdującym się w środkowej części kraju w okolicach Rygi. Dawniej plaża – podobnie jak miasto – były częścią stolicy, jednak w wyniku rozbudowy osiedli została odłączona i obecnie stanowi oddzielne miasto. Obecnie znajduje się tam popularne uzdrowisko i choć nie jest zbyt popularne wśród turystów zagranicznych, to jednak warto się tam wybrać na własną rękę, ze względu na walory zdrowotne oraz ciekawe krajobrazy. 
Popularne miasta: