Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Lizbony

Wczasy

Wczasy w Lizbonie to dobra propozycja dla osób lubiących słońce. Przez większą część roku temperatura powietrza pozwala na zwiedzanie miasta w dogodnych warunkach. Można skorzystać z licznych ofert biur podróży lub też zdecydować się na samodzielną organizację wyjazdu. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Trudno też zdecydować, które z nich jest tańsze. Wszystko zależy od tego, czy chcemy zwiedzać miasto, czy też delektować się jego atmosferą. Cena za nocleg w pensjonacie zaczyna się już powyżej 100 zł, pobyt w hotelu jest kilka razy droższy. Z kolei wycieczka zorganizowana przez biuro podróży kosztuje ok. 1700 zł (3-4 dni), pobyty tygodniowe dla jednej osoby to wydatek rzędu 2500 zł (śniadania w cenie).


Wycieczki

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z oferty biura podróży, to zapewne w programie wczasów będą objazdowe wycieczki po mieście. Najpopularniejsze i najważniejsze dzielnice Lizbony to Alfama, Baixa oraz Chiado. Wśród obiektów, które trzeba zwiedzić są m.in. Torre de Belém oraz Kościół Św. Antoniego – patrona Lizbony. Wielu turystów kieruje się także do kawiarni i restauracji, aby poczuć klimat miasta i posłuchać słynnej pieśni fado. Zwiedzanie Lizbony nie może odbyć się także bez przejażdżki słynnym tramwajem numer 28 (charakterystyczne żółte wagoniki).

Popularne miasta: