Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Lizbona - zabytki i atrakcje

Zabytki

Do grupy obiektów znajdujących się na Liście Światowego  Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO należy m.in. Belém. Jest do dzielnica Lizbony, w której można podziwiać klasztor dos Jeronimos z kościołem oraz słynną wieżę obronną Torre de Belém. Najpopularniejsze kierunki zwiedzania Lizbony to przede wszystkim  Baixa, Chiado oraz najstarsza dzielnica Lizbony, czyli Alfama. Wśród zabytków, które trzeba koniecznie zobaczyć, wymienia się Kościół Św. Antoniego, Katedrę Sé, a także Klasztor Karmelitów oraz Hieronimitów i Pomnik Odkryć Geograficznych. Z kolei z Zamku Św. Jerzego można podziwiać piękną panoramę miasta. Warto także zwiedzić Instytut Wina Porto.


Ciekawe miejsca

Lizbona słynie z licznych tarasów widokowych. Jednymi z bardziej popularnych są Miradouro de Sainta Luzia oraz Miradouro das Portas do Sol. Warto również skorzystać z jednej z wind lizbońskich, które łączą poszczególne części miasta, na przykład Elevador Santa Justa lub Elevador Lavra. Podróż słynnym tramwajem numer 28 kosztuje ok. 2, 5 euro, a czas przejażdżki wynosi ok. 40 min. Wśród ciekawych miejsc, które warto zwiedzić, jest m.in. zoo oraz oceanarium. Osoby, kochające przyrodę, powinny także udać się do jednego z ogrodów botanicznych. Warto także zobaczyć, jak żyją mieszkańcy Lizbony. Zatrzymajmy się w pobliskiej kawiarni, skosztujmy lokalnych przysmaków i cieszmy się cudowną atmosferą miasta. Obowiązkowym punktem wycieczki powinna być także wizyta w restauracji lub barze, w którym można usłyszeć muzykę fado.

Popularne miasta: