Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Praca i zarobki w Lizbonie

Praca w Lizbonie to spełnienie marzeń wielu Polaków. Warto się jednak zastanowić, czy pobyt w tym mieście okaże się korzystny dla Ciebie. Obecnie, tak jak w Polsce, wiele mieszkańców ( w tym absolwentów uczelni wyższych) szuka pracy. Poszukiwani są między innymi sprzedawcy, specjaliści od obsługi klienta, informatycy, elektrycy i robotnicy fizyczni. W sezonie letnim istnieje szansa na znalezienie pracy dorywczej, jednak jest to zazwyczaj rozwiązanie na krótki czas.


Zarobki

Płaca minimalna wynosi ok. 500 euro, natomiast średnia płaca to ok. 1000 euro. Koszty wynajęcia mieszkania to wydatek rzędu 400-1000 euro miesięcznie. Osoby, które pracują w branży turystycznej, kelnerzy itp. mogą liczyć na większe napiwki w sezonie letnim.

Warunki zatrudnienia Polaków

Po 90 dniach pobytu w Lizbonie należy zgłosić się do Urzędu Miasta lub lokalnego Urzędu ds. Cudzoziemców i Granic, aby uzyskać kartę pobytu. Po jej otrzymaniu konieczne jest złożenie wniosku o wydanie NIF, czyli numeru identyfikacji podatkowej. Osoby znające język portugalski z pewnością znajdą pracę o wiele szybciej, niż ci, którzy porozumiewają się za pomocą tylko języka angielskiego. Ofert pracy można szukać w Centrach Pracy, a także za pośrednictwem stron internetowych, na przykład www.poloniusz.pl, www.expressoemprego.pt, www.pracaweuropie.edu.pl.

Popularne miasta: