Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kuba – wymagane dokumenty

Wymagane dokumenty
Obywatel polski udający się na Kubę musi posiadać wizę odpowiednią do celu planowanego pobytu lub tzw. kartę turysty (Tarjeta de Turista). Ten ostatni dokument jest także rodzajem wizy, która potwierdza turystyczny charakter pobytu na Kubie. Wizy są wydawane przez konsulat tego państwa w Warszawie. Karty turysty (indywidualne lub grupowe) można uzyskać w konsulacie kubańskim lub w niektórych biurach podróży. 
 
Turysta udający się do tego kraju musi posiadać paszport ważny przez 6 miesięcy od dnia wjazdu na Kubę. Należy także wcześniej zakupić bilet powrotny lub umożliwiający kontynuację podróży. Przed odprawą paszportową każdy turysta mający wizę zobowiązany jest wypełnić formularz Tarjeta Internacional de Embarque y Desembarque (dokument stosowany m.in. przez linie lotnicze zezwalający na wejście na pokład samolotu lub jego opuszczenie). Po uzyskaniu odpowiedniej pieczęci należy go zachować. Formularz ten umożliwia opuszczenie Kuby. Osoby organizujące swój wypoczynek indywidualnie muszą posiadać minimum 100 CUC (lub równowartość tej kwoty w innej walucie wymienialnej) na każdy dzień planowanego pobytu.  
Popularne miasta: